+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Izolace fasád

Izolace fasád Izolace fasad 1 Izolace fasád 2 Izolace fasád 3 Izolace fasád 4 Izolace fasád 5 Izolace fasád 6 Izolace fasád 7 Izolace fasád 8 Izolace fasád 9

Izolace fasád je velmi důležitý krok při snižování energetické náročnosti staveb

Izolace fasád by měla především ušetřit náklady na vytápění domu. Aby se však izolace fasád domů opravdu vyplatila, je potřeba udělat ji správně a neošidit jak doporučené postupy, tak ani materiál. V současnosti je pro izolace domu možný výběr z různých izolačních materiálů, avšak pouze jeden má naprosto jedinečné vlastnosti. Nejdokonalejším izolačním materiálem současnosti je chytrá pěna!

Běžně používané materiály jako je polystyren a minerální vata ke své instalaci a správné funkčnosti potřebují mnohem silnější vrstvy, práce trvá dlouho, nevyhnete se spárám ani tepelným únikům. Chytrá pěna je bezkonkurenční ekologickou izolací fasád nové generace, která dokonale přilne ke všem materiálům a její povrch je stoprocentně bezespárový.

Pokud je izolace fasád provedena chytrou pěnu, finanční náklady vynaložené na energie se mnohonásobně sníží!

Při izolaci fasád chytrou pěnou dokážeme docílit toho, že nevznikají žádné úniky tepla (tzv. tepelné mosty). Lehce tak ušetříte až 50% výdajů za energie na vytápění či chlazení v porovnání s jinými izolačními materiály. Společnost Ekopěna s.r.o. provádí izolace fasád nastříkáním chytré pěny, která je na izolovaná místa nanášena speciální technologií v jedné bezespáré vrstvě. Velkou výhodou izolace fasád naší chytrou pěnou je to, že odpadá nutnost jakéhokoli radikálního zásahu do konstrukce stavby. Izolace fasád lze tedy udělat velmi rychle, zpravidla během jednoho dne a víceméně za plného provozu.

V případě zájmu o provedení izolace fasád nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení a připravíme Vám nezávaznou kalkulaci.

Jaké výhody má izolace fasád naší chytrou pěnou?

 • izolace fasád chytrou pěnou výrazně snižuje energetickou náročnost staveb
 • izolační vrstva je bez spár, neobsahuje žádné spoje ani trhliny
 • izolace fasád chytrou pěnou zamezí proudění studeného vzduchu a kondenzaci vlhkosti
 • chytrá pěna dokonale přilne k podkladu bez použití lepidla
 • investice do izolace fasád pomocí chytré pěny se Vám  nejpozději do 5 let vrátí
 • dokonale se utěsní všechny nerovnosti i složitě tvarované prvky
 • po aplikaci chytré pěny dosáhnete toho, že se během celého roku budete v domě cítit příjemně
 • vedle tepelné izolace fasád je provedena zároveň také hydroizolace v jednom procesu
 • izolace fasád chytrou pěnou dokáže ušetřit desítky procent na nákladech za vytápění
 • rychlost aplikace - během jednoho pracovního dne až 200m2 izolace
 • oproti jiným materiálům má menší prostorovou náročnost

Všechny požadavky kladené na izolace fasád chytrá pěna dokáže splnit

Pro izolace fasád se používá výhradně tzv. „tvrdá pěna“, tedy pěna s uzavřenou strukturou buněk. Chytrá pěnová izolace se dokáže plně chemicky navázat na jakýkoliv podklad (beton, cihla, dřevo, kov, sklo) tak, že mezi izolačním materiálem a podkladem není žádný vzduchový prostor, žádné spoje, lepidla nebo mechanické upevňovače zabraňující proudění vzduchu. Zabraňuje nežádoucímu proudění vzduchu či pronikání vlhkosti, je zdravotně nezávadná a její vlastnosti se ani postupem času neněmí.

Vlastnosti chytré pěny pro izolace fasád jsou v čase neměnné a dokážou ochránit stavbu po celou dobu její životnosti. Díky tomu, že její aplikace se provádí stříkáním, je možné pomocí ní snadno provádět nejen izolace fasád, ale je možné jí využít i pro izolaci složitě konstrukčně řešených a špatně dostupných míst a mezer, jako jsou různé dutiny, oblouky, podkroví, klenuté stropy atd.

Chytrá pěna je v současnosti nejdokonalejší materiál pro provádění izolace fasád rodinných domů (včetně nízkoenergetických a pasivních domů), panelových domů, komerčních budov, škol, sportovních hal atd.  Ve všech směrech předčí všechny běžné izolační materiály.

Kde všude je možné, kromě izolace fasád, využít chytrou pěnu?

Pro izolace fasád používá společnost Ekpěna s.r.o. chytrou pěnu, jejíž technické parametry jí předurčují k opravdu širokému použití.

Chytrou pěnu je možné využít:

 • izolace fasád rodinných domů, včetně nízkoenergetických a pasivních domů
 • izolace fasád panelových domů
 • izolace fasád komerčních budov, škol, nemocnic, sportovních hal atd.
 • izolace základů
 • izolace sklepů
 • izolace potrubí a různých technologických zařízení
 • izolace balkonů a teras
 • zateplení střech plochých i šikmých
 • zateplení podlah a stropů
 • zateplení podkroví a půd
 • zateplení vnitřních stěn staveb
 • zateplení balkonů, teras i lodžií

Kolik energie izolace fasád dokáže uspořit?

Realizací izolace fasád je možné dosáhnout úspory až 50% energie v porovnání s ostatními typy izolací. Navíc chytrá pěna nemění časem svoji strukturu, nesmršťuje se ani neroztahuje, není potřeba po celou dobu životnosti staveb vyměňovat ani doplňovat.

Chytrá pěna, kterou společnost Ekopěna s.r.o. používá na izolace domu, je moderní izolační materiál, patřící k certifikovaným produktům mimořádné kvality. Splňuje veškeré stavební i hygienické atesty České republiky i Evropské unie. Vyhovuje vysokým požadavkům na úsporu energie, na odolnost proti vlhkosti a plísním, na kvalitu vzduchu uvnitř domů, na akustickou ochranu i trvanlivost vlastností.

Izolace fasád chytrou pěnu šetří Váš čas

Proces realizace izolace fasád chytrou pěnou je velmi rychlý. Běžný rodinný dům je možné zaizolovat během jediného dne. Díky tomu, že se chytrá izolace stříká a po aplikaci ihned usychá, umožňuje nanášení na rovné, šikmé i svislé plochy bez použití konstrukcí. Realizace je bezprašná a bezhlučná, a je možné ji provádět bez přerušení provozu. Aplikace chytré pěny je možné provádět i v zimním období, a to dokonce až do teploty - 38 °C.

Využijte nabídku společnosti Ekopěna s.r.o. a objednejte si provedení izolace fasád naší chytrou pěnou, nebude litovat!