+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Izolace potrubí

Izolace potrubí Izolace potrubí 1 izolace potrubí 2 Izolace potrubí 3 Izolace potrubí 4 Izolace potrubí 5 Izolace potrubí 6 Izolace potrubí 7 Izolace potrubí 8 Izolace potrubí 9

Účelem izolace potrubí je maximálně omezit tepelné ztráty

Potrubí je bohužel často opomíjenou součástí vytápění, bývá zpravidla její nejslabší součástí, díky které dochází k velkým tepelným ztrátám. Snížit náklady za vytápění tou nejjednodušší cestou dokáže kvalitní tepelná izolace potrubí teplovodních rozvodů.

Správně vybraný materiál na izolace potrubí dokáže významně zabránit ochlazování či oteplování vody, snižuje hlučnost potrubí a zabraňuje srážení vlhkosti na povrchu trubek. Tepelná izolace potrubí snižuje energetickou náročnost budov, zvyšuje komfort uživatelů a dokonce navyšuje i požární bezpečnost staveb (požár se totiž nemůže šířit skrz stěny podél potrubí).

Ve stavebnictví existuje mnoho různých izolačních materiálů určených pro tepelnou izolaci potrubí, ale jenom jeden z nich předčí všechny ostatní. Nejdokonalejším materiálem současnosti pro izolace potrubí je chytrá pěna! Díky svým jedinečným vlastnostem dokáže všech směrech předčit všechny běžné izolační materiály.

Tepelná izolace topení chytrou pěnou z nabídky společnosti Ekopěna s.r.o. dokáže díky svým nepřekonatelným vlastnostem poskytnout maximální tepelnou a hydroizolační ochranu. V případě zájmu nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení izolace potrubí i nezávaznou kalkulaci. 

Tepelná izolace potrubí naší chytrou pěnou šetří energie i energie.

Tepelná izolace potrubí může mít mnoho variant, avšak ne všechny materiály dokážou splnit všechny požadavky kladené na dokonalou izolaci potrubí. Při použití běžných izolačních materiálů a postupů dochází k různým netěsnostem, díky kterým pak může docházet k únikům tepla či pronikání vlhkosti.  Díky chytré pěně určené na tepelné izolace potrubí z naší nabídky můžete ušetřit i více než polovinu nákladů vynakládaných na energii!

Námi aplikovaná chytrá pěna je pro tepelnou izolaci potrubí naprosto ideální. Byla navržena tak, aby vydržela i v těch nejnáročnějších podmínkách a dokonale zaizolovala potrubí jak tepelně, tak i hydroizolačně.  Díky tomu, že vytváří jednolitý bezespárový povrch, dokáže dokonale zaizolovat i velmi členité potrubí s četným napojováním v celém jeho délce.

Materiál, ze kterého je chytrá pěna určená pro izolace potrubí vyrobena, nemění ani postupem času svou strukturu, nesmršťuje se, nesesedá, je zdravotně nezávadný a odolný proti škůdcům. A nejen to, velkou předností naší chytré pěny pro izolace potrubí je pevnost a lehkost, takže při jejím použití nedochází k zatěžování konstrukcí. 

Výhody, které Vám přinese naše chytrá pěna při tepelné izolaci potrubí:

 • chytrá pěna pro tepelné izolace potrubí je odolná, udržuje a nemění postupem času své fyzikální vlastnosti
 • zabraňuje vzniku tepelných ztrát a prokazatelně snižuje spotřebu energie až o 50%
 • je stoprocentní a trvanlivá
 • při realizaci nevyžaduje žádná lepidla a dokonale přilne k  jakémukoliv podkladu
 • vytváří bezespárou tepelnou i hydroizolační vrstvu v jednom
 • chytrá pěna nevlhne a zároveň udržuje potrubí v suchu
 • dokáže zaizolovat potrubí i v těžko dostupných místech, kam by se jiný izolační materiál nedostal
 • snižuje kondenzaci vlhkost na potrubí a tím i tvorbu plísní
 • dokáže výrazně snížit hlučnost potrubí
 • je zdravotně nezávadná a odolná proti škůdcům
 • její aplikace je snadné a rychlá
 • je ekologická a šetrná k životnímu prostředí

Izolace potrubí naší chytrou pěnou je v souladu se zákonem č.406/2000 Sb

Zákon č.406/2000 Sb. O hospodaření s energií stanovuje, kromě jiného, také opatření pro zvyšování hospodárnosti užití energie a povinnosti fyzických a právnických osob při nakládání s energií a plýtvání teplem. Nedostatečná tepelná izolace potrubí lze tedy považovat za porušení tohoto zákona.

Hospodárně nakládat s energií a snížit náklady za topení Vám pomůže chytrá pěna společnosti Ekopěna s.r.o. používaná pro izolace potrubí. Naší chytrou pěnou můžete zateplit jakkoliv dlouhé a klikaté potrubí, jakýkoliv zásobník teplé vody či nádrž. Chytrá pěna pro izolace potrubí přináší výraznou úsporu i v minimálních tloušťce, zatěsní každou skulinu a teplo nemá kudy uniknout!

Chytrá pěna se dá využít i jinde než je tepelná izolace potrubí

Naše chytrá pěna, má takové technické parametry, že je možné ji využít i na mnoha jiných místech než je jen izolace potrubí. Její výborné vlastnosti se nejlépe uplatní všude tam, kde je cílem důkladná izolace, zateplení a snížení spotřeby energií na vytápění či chlazení.

Chytrou pěnu je možné použít pro:

 • izolace potrubí tepelná i hydroizolační
 • izolace různých technologických zařízení
 • zateplení a izolace i šikmých střech
 • izolace základů
 • izolace sklepů
 • zateplení a izolace fasád
 • zateplení a izolace terasy, balkonů i lodžií
 • zateplení podlah a stropů
 • zateplení podkroví a půd
 • zateplení vnitřních stěn staveb
 • zateplení celých dřevodomů, nízkoenergetických i pasivních domů

Izolace potrubí naší chytrou pěnou je snadná a rychlá

Izolace potrubí realizovaná naší chytrou pěnou je velmi rychlý a snadný proces. Provádí se nastříkání materiálu speciální technologií na potrubí. Po nástřiku chytrá pěna okamžitě mnohokrát zvětší svůj objem a okamžitě usychá. Není nutné zasahovat do konstrukce potrubí, není nutná žádná odstávka tepla či teplé vody.

Tepelná izolace potrubí je provedena velmi rychle, obvykle se dá zaizolovat až 200 m2 během jednoho pracovního dne. Izolace potrubí chytrou pěnou lze provádět v jakémkoliv ročním období a za jakéhokoliv počasí, dokonce i v silném mraze. 

Naše chytrá pěna pro izolace potrubí patří k certifikovaným produktům mimořádné kvality

Chytrá pěna společnosti Ekopěna, s.r.o. splňuje veškeré stavební i hygienické atesty České republiky i Evropské unie. Je šetrná k životnímu prostředí, neobsahuje formaldehyd ani chemické látky poškozující ozónovou vrstvu, dokáže také účinně šetřit energii. Vyhovuje vysokým požadavkům na úsporu energie, na odolnost proti vlhkosti a plísním, na akustickou ochranu i trvanlivost vlastností.

Využijte nabídku společnosti Ekopěna s.r.o. a objednejte si provedení tepelné izolace potrubí naší chytrou pěnou, nebude litovat!