+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Co je pěnová izolace?


Izolace EXY pěna je polotuhá netoxická izolační hmota v podobě pěny nanášená stříkáním, jejíž hodnotou je řešení vzduchové izolace, zajišťující odolnost proti větru a 100% utěsnění dutin ve stěnách a stropech.Díky tomu do interiéru nepronikne studený vzduch, ale ani horký vzduch v letních měsících.

PUR izolace EXY pěna zabraňuje proudění vzduchu, vytvoří vzduchoví zámek, a zabraní vzniku kondenzaci v izolaci. Nedochází k vlhnutí izolace a nesnižuji se její izolační schopnosti. (vlhka izolace neizoluje).

 

 patn_dobr_pna.jpg


        Otevřená struktura buňek                          Uzavřená struktura buňek

   Uzavřená struktura buněk          Otevřená struktura buněk

Stříkaná pěna, je unikatní směs dvou látek (pryskyřice a Izokyanátu), při jejichž smíchání pod určitou teplotou a tlakem vznikne směs, ve které nadouvadla vytvoří obrovské množství malých vzduchových bublinek. Směs pomocí nadouvadel expanduje na 50 až 150 násobek svého původního objemu, v závislosti na druhu použitých nadouvadel. U pěny EXY 09 jsou používána nadouvadla na vodní bázi. Pěny dělíme dle vzniklé buněčné struktury na otevřenou, nebo uzavřenou strukturu buněk.                    green-caution-sign-300x250.png

Důležité upozornění: Stříkaná pěnová izolace EXY pěna se vyrábí a aplikuje podle místa použití firma HONTER jako jediná na trhu dodává několik druhu pěnových izolací, a to jak do suchého tak vlhkého prostředí, dále pak vstřikovací pěnu pro izolace dutin ale také střešní pěnu která se aplikuje na venkovní stranu střechy a to jak na novou ale i stávající střechu. V kombinaci s ochranným hydroizolačním nátěrem zaručí celistvou vrstvu střechy bez spojů a dlouhou životnost.