+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Izolace podkroví

Izolace podkroví Izolace podkroví 1 izolace podkroví 2 Izolace podkroví 3 Izolace podkroví 4 Izolace podkroví 5 Izolace podkroví 6 Izolace podkroví 7 Izolace podkroví 8 Izolace podkroví 9

Správná tepelná izolace podkroví zajistí v obývaném prostoru příjemnou atmosféru

Kvalitní izolace podkroví je pro snižování nákladů na vytápění velmi důležitá, protože teplý vzduch stoupá domem vzhůru a často končí právě v podkroví. Aby tudy ohřátý vzduch v zimě neunikal, je potřeba mít podkroví správně zaizolované. Tepelná izolace podkroví však nepomáhá jen v zimě zadržovat teplý vzduch, pomáhá kromě toho i v létě, kdy chrání podkroví před přehříváním.

Je známo, že kvalitní izolace podkroví dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění. Také proto patří izolace podkrovních částí domů mezi nejčastější objednávky zateplení, ať se již jedná o starší domy nebo novostavby. Pro účinnou tepelnou izolaci podkroví je důležité zvolit správný druh izolačního materiálu, který zaizolované podkroví nejen zateplí, ale i dokonale odhluční a současně nebude vlhnout ani plesnivět.

Nejdokonalejší izolační materiál na izolace podkroví, splňující všechny požadavky na tepelnou izolaci i hydroizolaci v jednom, je stříkaná pěna společnosti Ekopěna s.r.o. Materiály jako je polystyren a minerální vata ke své instalaci a správné funkčnosti potřebují mnohem silnější vrstvu, jejich aplikace trvá dlouho a nevyhnete se spárám ani tepelným únikům. Naše stříkaná izolace pro izolace podkroví je bezkonkurenční ekologickou izolací fasád nové generace, která dokonale přilne ke všem materiálům, její povrch je stoprocentně bezespárový a snadno se dostane i na těžko dostupná místa.

Jedinečné vlastnosti naší stříkané izolace z ní dělá ideálního pomocníka pro tepelné izolace podkroví. V případě zájmu nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení a připravíme Vám nezávaznou kalkulaci.

Je-li tepelná izolace podkroví provedena naší stříkanou izolací, sníží se mnohonásobně finanční náklady na vytápění

Hlavním úkolem, který má tepelná izolace podkroví, je vytvořit bariéru zabraňující úniku či vniknutí tepla. Naše stříkaná pěnová izolace se dokáže plně chemicky navázat na jakýkoliv podklad (beton, cihla, dřevo, kov, sklo) tak, že mezi izolačním materiálem a podkladem není žádný vzduchový prostor, žádné spoje, lepidla nebo mechanické upevňovače. Zabraňuje nežádoucímu proudění vzduchu či pronikání vlhkosti, je zdravotně nezávadná, její vlastnosti se ani postupem času neněmí a tak dokáže ochránit stavbu po celou dobu její životnosti.

Při izolaci podkroví stříkanou izolací dokážeme docílit toho, že nevznikají žádné úniky tepla (tzv. tepelné mosty). Lehce tak ušetříte až 50% výdajů za energie na vytápění či chlazení v porovnání s jinými izolačními materiály.

Díky tomu, že její aplikace se provádí stříkáním, je možné pomocí ní snadno provést izolace složitě konstrukčně řešených a špatně dostupných míst a mezer podkroví. Velkou výhodou izolace podkroví naší stříkanou izolací je to, že odpadá nutnost jakéhokoli radikálního zásahu do konstrukce stavby. Izolace podkroví lze realizovat velmi rychle, zpravidla během jednoho dne a víceméně za plného provozu.

Výhody izolace podkroví naší stříkanou izolací

 • tepelná izolace podkroví naší stříkanou izolací zabraňuje únikům tepla v zimě a zajistí příjemné teploty v horkém létě
 • izolace podkroví stříkanou izolací Vám pomůže ušetřit desítky procent na nákladech za vytápění
 • po aplikaci stříkané izolace dosáhnete toho, že se během celého roku budete v prostoru podkroví cítit příjemně
 • vedle tepelné izolace podkroví stříkaná izolace v jednom procesu provede zároveň také hydroizolaci
 • izolační vrstva je bezespárová a dokonale přilne k jakémukoliv podkladu bez použití lepidla
 • izolace podkroví stříkanou izolací zamezí proudění studeného vzduchu, kondenzaci vlhkosti i vzniku plísní
 • stříkaná izolace dokáže v podkroví dokonale utěsnit i těžko dostupná místa, různé výklenky, rohy a nerovnosti
 • izolace podkroví stříkanou izolací je rychlá, během jednoho pracovního dne lze aplikovat až 200m2 izolace
 • izolace podkroví stříkanou izolací výrazně sníží energetickou náročnost celé stavby

Technologický postup izolace podkroví uspoří Váš čas

Zateplení podkroví pomocí stříkané izolace společnosti Ekopěna s.r.o. má snadný a rychlý technologický postup. Aplikace pěny se provádí bez nutnosti stavby aplikačních konstrukcí nástřikem buď na podbití krovu, nebo přímo na kontaktní difuzní membránu (fólii). U izolace podkroví s dvouplášťovou (větranou) střechou nemusí být zpravidla použita parotěsná fólie.

Stříkaná pěnová izolace okamžitě po nástřiku mnohonásobně zvětší svůj objem, zaplní všechny mezery a spáry, chemicky přilne k podkladu a zatvrdne. Tepelná izolace podkroví je hotová velmi rychle, většinou během jednoho dne. Realizace je bezprašná a bezhlučná, a je možné ji provádět bez zásahu do provozu. Izolace podkroví naší stříkanou izolací je možné provádět i v zimním období, a to dokonce až do teploty - 38 °C.

Tepelná izolace podkroví není jediná možnost, kde lze využít stříkanou izolaci

Jedinečné technické parametry umožňují stříkanou izolaci z nabídky společnosti Ekopěna s.r.o. využít na mnoha jiných místech a nejen jako tepelná izolace podkroví:

stříkanou izolaci je možné využít:

 • izolace fasád rodinných domů, včetně nízkoenergetických a pasivních domů
 • izolace fasád panelových domů
 • izolace fasád komerčních budov, škol, nemocnic, sportovních hal atd.
 • izolace základů
 • izolace sklepů
 • izolace potrubí a různých technologických zařízení
 • izolace a zateplení balkonů, teras a lodžií
 • zateplení plochých i šikmých střech
 • zateplení podlah a stropů
 • izolace a zateplení podkroví a půd
 • zateplení vnitřních stěn staveb

Izolace podkroví stříkanou izolací splňuje veškeré stavební i hygienické atesty ČR i EU

stříkaná izolace, kterou společnost Ekopěna s.r.o. používá na izolace podkroví, je moderní izolační materiál, patřící k certifikovaným produktům mimořádné kvality. Vyhovuje vysokým požadavkům na úsporu energie, na odolnost proti vlhkosti a plísním, na kvalitu vzduchu uvnitř domů, na akustickou ochranu i trvanlivost vlastností.

Využijte nabídku společnosti Ekopěna s.r.o. a objednejte si zateplení podkroví naší stříkanou izolací, nebude litovat! 

Izolace podkroví je také popsána na webu Rekonstrukce bytů Praha. Web je zaměřen především na rekonstrukce, ale lze zde najít i sekci izolace.