+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Izolace půdy

Izolace půdy Izolace půdy 1 izolace půdy 2 Izolace půdy 3 Izolace půdy 4 Izolace půdy 5 Izolace půdy 6 Izolace půdy 7 Izolace půdy 8 Izolace půdy 9

Izolace půdy stříkanou izolací Vám pomůže snížit tepelné ztráty stavby

Izolace půdy je důležitým krokem ke snížení tepelných ztrát objektu a k vytvoření tepelné pohody uvnitř domu nejen v zimě, ale také v létě. Teplo stoupá vzhůru avšak pokud půda není dobře izolovaná, veškeré teplo uniká ven. V půdě se také často zachycuje nejvíce vlhkosti, z čehož vznikají různé plísně a bakterie škodlivé pro zdraví. Izolace půdy patří mezi nejefektivnější izolace v domě, zvýší komfort vašeho bydlení a uspoří vám náklady za vytápění či chlazení.  

Abyste v zimě nemuseli příliš topit a naopak v horkých měsících měli doma chládek, nabízí společnost Ekopěna s.r.o. provedení efektivní izolace půdy revolučním izolačním materiálem současnosti – stříkanou izolací. Kromě ideální klimatické teploty Vám izolace půdy stříkanou izolací také zajistí suchý a bezpečný prostor pro obývání. stříkaná izolace nejen chrání proudění studeného vzduchu, ale brání i kondenzaci vlhkosti a tím i vzniku různých plísní nebo dřevokazných hub, má i výborné  zvukově izolační parametry. Izolace půdy naší stříkanou izolací také výrazně prodlouží životnost celého objektu.

Pro izolace půdy se používá stříkaná izolace měkká i tvrdá, která se nanáší buď přímo mezi nosníky střechy nebo v případě potřeby i na podlahu půdy. Díky jedinečným svým vlastnostem nepotřebuje k přichycení k podkladu žádné lepidlo a dokonale drží na všech materiálech. Izolace půdy stříkanou izolací dokonale utěsní i všechna složitá konstrukční místa. 

V případě zájmu nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení izolace půdy moderním, účinným a připravíme Vám také nezávaznou kalkulaci.

Naše stříkaná izolace je pro izolace půdy dokonalá

Izolace půdy patří ke klíčovým izolačním úpravám staveb, zvláště pokud půdní prostory zůstávají přes zimu nevytápěné. Je známo, že správně provedená izolace půdy dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění domu. Také proto patří izolace půdních částí domů mezi naše nejčastější objednávky, ať se jedná o starší domy či novostavby. Pro účinnou izolaci půdy je nutné vždy zvolit takový druh izolačního materiálu, který zaizolovanou půdu nejen dokonale zateplí, ale současně nebude ani vlhnout ani plesnivět. 

Díky kvalitám naší stříkané izolace získáte nejen tepelnou, ale také hydroizolační a zvukovou izolaci půdy v jednom. Ostatní izolační materiály, např.  polystyren či minerální vata, ke své instalaci a správné funkčnosti potřebují mnohem silnější vrstvu, jejich aplikace trvá dlouho a nevyhnete se spárám ani tepelným únikům. Naše stříkaná izolace dokonale přilne ke všem materiálům, její povrch je stoprocentně bezespárový, zabraňuje vzniku kondenzace vlhkosti i tepelných mostů.

Izolace půdy z stříkané izolace nikterak nemění postupem času svoje fyzikální vlastnosti, nepraská, nesesedá, je zdravotně nezávadná a její aplikace je díky metodě nástřiku materiálu velmi rychlá a není nutný jakýkoliv radikální zásah do konstrukce stavby. Izolace půdy stříkanou izolací lze zrealizovat velmi rychle, zpravidla během jednoho dne a víceméně za plného provozu.

Izolace půdy stříkanou izolací zaručuje:

 • vynikající tepelnou, zvukovou i hydroizolační vrstvu izolace půdy v jednom
 • zabránění vzniku tepelných mostů a prostupování vlhkosti do stavby
 • neměnné tepelně izolační vlastnosti po celou dobu životnosti stavby
 • výrazné snížení energetické náročnosti celé stavby a ušetření desítek procent na nákladech za vytápění
 • vytvoření bezespárové vrstvy, která dokonale přilne k jakémukoliv podkladu bez použití lepidla
 • zamezení proudění studeného vzduchu, kondenzace vlhkosti i vzniku plísní
 • dokonalé utěsnění i těžko dostupných a složitě konstrukčně řešených míst, různých výklenků, rohů a nerovností
 • rychlost aplikace - během jednoho dne lze zrealizovat až 200m2 izolace půdy
 • ekologickou a zdravotní nezávadnost

Realizace izolace půdy stříkanou izolací je časově nenáročná

Izolace půdy pomocí naší stříkané izolace má snadný a rychlý technologický postup. Aplikace pěny se provádí bez nutnosti zásahu do konstrukce střechy nástřikem buď přímo na podbití krovu, nebo na kontaktní difúzní membránu. U izolace půdy s dvouplášťovou (větranou) střechou nemusí být zpravidla použita parotěsná fólie.

Po nástřiku izolace okamžitě až stonásobně zvětší svůj objem, zaplní všechny mezery a spáry, chemicky přilne k podkladu a zatvrdne. Izolace půdy je bezprašná, bezhlučná a je možné ji provádět bez zásahu do provozu v budově. Pro aplikaci stříkané izolace není nutné se ohlížet na to, jaké je roční období, izolace půdy je možné provést i v době kdy venku mrzne. 

stříkaná izolace může mít, kromě izolace půdy, i jiné využití

stříkaná izolace kvalitně zaizoluje nejen půdu, ale je perfektní i pro zateplení celých domů,  izolaci střech či základů. Aplikovat ji lze i na podlahy, stropy, podkrovní prostory starých a nových domů, základové desky, balkóny, terasy, panelové střechy, garáže, průmyslové stavby, výrobní haly, komerční objekty atd.

stříkanou izolaci je možné využít jako:

 • izolace půdy a podkroví
 • izolace základů
 • izolace sklepů
 • izolace fasád rodinných domů, včetně nízkoenergetických a pasivních domů
 • izolace fasád panelových domů
 • izolace fasád komerčních budov, škol, nemocnic, sportovních hal atd.
 • izolace potrubí a různých technologických zařízení
 • izolace a zateplení balkonů, teras a lodžií
 • zateplení plochých i šikmých střech
 • zateplení podlah a stropů
 • izolace a zateplení podkroví a půd
 • zateplení vnitřních stěn staveb

Máte v plánu izolaci půdy a hledáte nejvhodnější materiál? Již hledat nemusíte! Společnost Ekopěna s.r.o. Vám přináší nabídku izolace půdy stříkanou izolací, která je nejdokonalejším izolačním materiálem současnosti!