+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Izolace terasy

Izolace terasy Izolace terasy 1 izolace terasy 2 Izolace terasy 3 Izolace terasy 4 Izolace terasy 5 Izolace terasy 6 Izolace terasy 7 Izolace terasy 8 Izolace terasy 9

Správná izolace terasy zabrání průniku vody do stavby a dalším škodám

Terasy u rodinných i bytových domů jsou velmi oblíbeným architektonickým prvkem, jsou ale bohužel také často příčinou pronikání vody do stavby. Kvalitní izolace terasy by měla být prvním krokem při stavbě nové, či rekonstrukci staré terasy. Izolace terasy má podstatný vliv na životnost celé stavby a může se lehce stát, že kvůli zanedbané nebo úplně chybějící izolaci terasy dojde k znehodnocení veškeré práce i materiálu. Jednou z možností, jak tento problém vyřešit, je speciální izolace terasy stříkanou izolací od společnosti Ekopěna s.r.o.!

Izolace terasy naší stříkanou izolací je rychlá a jednoduchá, lze provést i dodatečně, ovšem musí být provedena profesionálně. Naše stříkaná izolace pro izolace teras odolá vodě, větru, slunci, výrazným změnám teplot, mrazu i ledu, a co je hlavní, poskytne Vám nejen hydroizolaci, ale také tepelnou a zvukovou izolaci v jednom. Má pevný pochozí povrch, který se snadno vypořádá s posouváním nábytku, který zpravidla na terasách bývá. Společnost Ekopěna s.r.o. Vám nabízí nejspolehlivější a cenově nejdostupnější řešení izolace teras aplikací naší stříkané izolace.

Pokud plánujete stavbu terasy, nebo její rekonstrukci, nezapomeňte na kvalitní a funkční izolaci.  Poraďte s našimi odborníky a zvolte izolaci terasy stříkanou izolací, která vám zaručí, že si terasu budete v příštích letech a užívat a nebudou vám kvůli ní přibývat vrásky.

V případě zájmu nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení izolace terasy i nezávaznou cenovou kalkulaci.

Izolace terasy vyžaduje takové kvalitní materiály, jako je naše stříkaná izolace

Naše stříkaná izolace představuje díky svým specifickým vlastnostem nejdokonalejší materiál pro provádění izolace teras současnosti. Jedná se o trvanlivé a efektivní řešení, které všech směrech předčí všechny běžné izolační materiály. Prokazatelně vykazuje nejen vysokou odolnost proti povětrnostním podmínkám, ale také dlouhou životnost, což je u izolace terasy tím nejdůležitějším požadavkem.

Použitím naší stříkané izolace pro izolace terasy se vyhnete problémům spojeným s průnikem vody do vnitřních částí stavby, získáte současně tepelnou izolaci a ochráníte spodní část stavby pod terasou i proti venkovnímu hluku jednom. Díky struktuře buněk je naše stříkaná izolace nenasákavá, zabraňuje srážení vody a vlhnutí konstrukcí, její vlastnosti jsou neměnné a to po celou dobu životnosti stavby. Vyznačuje se vysokou přilnavostí na jakýkoliv povrch bez použití lepidel či jiných upevňujících materiálů, čímž zamezí nežádoucímu průniku vlhkosti i tepelným mostům.

Izolace terasy stříkanou izolací má jednolitý bezespárový povrch, dokáže zaplnit každou prasklinu, škvírku či dutinu. Díky tomu, že je vysoce odolná a pevná, stačí pro efektivní izolaci terasy pouze malá vrstva a čímž nedochází k zbytečnému přetěžování stavebních konstrukcí. Díky dokonalé těsnosti a stálým izolačním vlastnostem je systém izolace terasy stříkanou izolací v porovnání s ostatními izolačními materiály opravdu jedinečný.

Jaké všechny výhody má izolace terasy stříkanou izolací?

 • vytváří bezespárou a ochrannou izolační vrstvu stoprocentně zabraňující průniku vody
 • získáte hydroizolaci, tepelnou a akustickou izolaci v jednom
 • nevyžaduje žádná stavební lepidla a dokonale přilne k jakémukoliv podkladu
 • nevlhne a zároveň udržuje konstrukční prvky staveb v suchu
 • je vysoce odolná, pevná a lehká
 • udržuje a nemění postupem času své fyzikální vlastnosti
 • dokáže utěsnit i těžko dostupná nebo složitě konstrukčně řešená místa, kam by se jiný izolační materiál nedostal
 • snižuje kondenzaci vlhkosti a tvorbu plísní
 • je zdravotně nezávadná a odolná proti škůdcům
 • její aplikace je rychlá a jednoduchá
 • je ekologická a šetří životní prostředí

Izolace terasy stříkanou izolací probíhá velmi rychle

Terasy jsou řazeny mezi ploché střechy a také k provedení jejich izolace se přistupuje stejně. Izolace terasy se provádí nástřikem tvrdé pěny s uzavřenou strukturou buněk, která přináší výhodu pochůzné izolace. Na izolovaný povrch se již nemusí pokládat obklady, povrch stříkané izolace je totiž pochůzný. Izolační vrstva z stříkané izolace je lehká, nezatěžuje konstrukci terasy a je plně pochozí během krátké doby po aplikaci. Způsob aplikace stříkané izolace stříkáním umožňuje provést až 200 m2 izolace terasy během jednoho dne.

Nástřik stříkané izolace utěsní veškeré praskliny, štěrbiny a pukliny včetně různých kritických míst, např. hrdel svodů, průchodů klimatizace nebo komínů. Po dopadu pěna mnohonásobně expanduje, vytvoří tuhou, kompaktní, bezespárovou vrstvu a během několika sekund tvrdne. Díky tomu, že stříkaná izolace okamžitě přilne chemickou cestou k jakémukoliv podkladu, umožňuje nanášení na šikmé i svislé plochy bez použití konstrukcí. 

Izolace terasy stříkanou izolací lze provádět v jakémkoliv ročním období, aplikace je bezprašná a bezhlučná, je možné ji provádět bez omezení chodu domácnosti.

Stříkaná izolace je jedinečná nejen pro efektivní izolace terasy

Naše stříkaná izolace pro izolace terasy má takové technické parametry, které umožňují široké spektrum možnosti využití. Nejlépe se uplatňuje všude tam, kde je cílem důkladná tepelná izolace a docílení snížení spotřeby energií na vytápění či chlazení.

Stříkanou izolaci lze použít pro:

 • izolace terasy, balkonů či lodžií
 • izolace a zateplení plochých i šikmých střech
 • izolace základů
 • izolace sklepů
 • izolace potrubí a různých technologických zařízení
 • zateplení fasád
 • zateplení podlah a stropů
 • zateplení podkroví a půd
 • zateplení vnitřních stěn staveb
 • zateplení celých dřevodomů, nízkoenergetických a pasivních domů