+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Izolace vlhkého zdiva

Izolace vlhkého zdiva Izolace vlhkého zdiva 1 Izolace vlhkého zdiva 2 Izolace vlhkého zdiva 3 Izolace vlhkého zdiva 4 Izolace vlhkého zdiva 5 Izolace vlhkého zdiva 6 Izolace vlhkého zdiva 7 Izolace vlhkého zdiva 8 Izolace vlhkého zdiva 9

Zvýšená vlhkost zdiva je nepříjemným problémem zpravidla u starších staveb, ale stává se často, že se objevuje vlhnutí zdiva i u novostaveb. Zdivo má přirozenou schopnost nasávat povrchovou vodu a není-li dobře provedena kvalitní hydroizolace zdiva, dochází k jeho poškození. Ve zdivu se nejprve vytvoří nezhledné mapy - vápenaté usazeniny rozpuštěných minerálů, později se na povrchu zdí objeví plísně a postupně dochází k snížené pevnosti zdiva.

Vlhké zdivo má sníženou tepelně izolační schopnost a postupující vlhkostí může dojít až nevratným chemickým změnám ve zdivu. Jak úspěšně řešit problém vlhkosti zdiva? Osvědčený způsob, jak odstranit vlhkost ve zdivu, je provedení kvalitní izolace vlhkého zdiva stříkanou izolací společnosti Ekopěna s.r.o.!

Izolace vlhkého zdiva stříkanou izolací dokonale vyřeší důsledek vzlínající vody ze základů, povětrnostních vlivů působících na fasády či závažnějších závad staveb a je prostředkem, jak se zbavit vlhkosti v bytech, domech, kancelářích, dílnách,skladech atd. Dalším nezanedbatelným kladem izolace vlhkého zdiva naší stříkanou izolací, je prokazatelné snížení teplotních a energetických ztrát staveb. Pokud je izolace vlhkého zdiva realizována naší stříkanou izolaci, mnohonásobně se sníží finanční náklady vynaložené na energie.

V případě zájmu o provedení izolace vlhkého zdiva nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení a připravíme Vám nezávaznou kalkulaci.

Příčiny vlhnutí zdiva, které izolace vlhkého zdiva naší pěnou pomůže vyřešit:

 • déšť
 • vzdušná vlhkost
 • kondenzace vzdušné vlhkosti
 • vlhkost vzlínající z podloží
 • vlhkost zeminy ke přiléhající stavbě

stříkaná izolace pro izolace vlhkého zdiva je  nejdokonalejší izolační materiál současnosti

Při stavbě domu musí být vždy kladen velký důraz nejen na izolaci základů a sklepů, ale také izolaci fasád a izolaci šikmých či plochých střech. Pokud je tento krok podceněn nebo proveden nekvalitním materiálem či špatnými postupy dochází k vlhnutí zdiva, plísním a tím k znehodnocení celé stavby. 

Izolace vlhkého zdiva může být řešena různými izolačními materiály, jako jsou např. různé izolační folie, asfaltové pásy, speciální izolační desky atd. Všechny tyto izolační materiály nedokážou to co naše stříkaná izolace, mají různé izolační vlastnosti, ke správné funkčnosti potřebují mnohem silnější vrstvy, práce trvá dlouho, nevyhnete se spárám ani tepelným únikům. Pomocí naší stříkané izolace získáte současně s hydroizolací zároveň tepelnou i akustickou izolaci zdiva.

Izolace vlhkého zdiva naší stříkanou izolací se provádí přímo na zdivo a k její dokonalé funkčnosti postačí oproti jiným materiálům mnohem slabší vrstva. Dokáže se chemicky navázat na jakýkoliv podklad (beton, cihla, dřevo, kov, sklo), na němž vytváří kompaktní bezespárou vrstvu, bez nutnosti použití lepidel nebo mechanických upevňovačů. Je vysoce odolná a pevná a nemění ani postupem času svoje fyzikální vlastnosti (nepraská, nesesedá ani se nesmršťuje).                                       

Realizace izolace vlhkého zdiva naší stříkanou izolací se provádí stříkáním, snadno zaizoluje i konstrukčně složitá a špatně dostupná místa, jako jsou různé mezery, spáry, průchody potrubí či dutiny atd.

Izolací vlhkého zdiva stříkanou izolací docílíme také snížení výdajů za energie

Pro izolace vlhkého zdiva používáme výhradně stříkanou izolaci s uzavřenou strukturou buněk. Ta účinně zabraňuje nejen pronikání vlhkosti do zdiva, ale také vzniku tepelných mostů a nežádoucímu proudění studeného vzduch stavbou. Výrazně ta dokáže snížit energetickou náročnost staveb.

Při izolaci vlhkého zdiva stříkanou izolací dokážeme docílit toho, že ušetříte v porovnání s jinými izolačními materiály až 50% výdajů za energie na vytápění. Společnost Ekopěna s.r.o. provádí izolace vlhkého zdiva nastříkáním stříkané izolace, která je na izolovaná místa nanášena speciální technologií v jedné bezespáré vrstvě. bez nutnosti jakéhokoli radikálního zásahu do konstrukce stavby.

Stříkaná izolace, kterou používáme na izolace vlhkého zdiva je v současnosti nejdokonalejší materiál, který  patří k certifikovaným produktům mimořádné kvality. Splňuje veškeré stavební i hygienické atesty České republiky i Evropské unie.

stříkaná izolace, kterou provádíme izolace vlhkého zdiva, má mnoho předností:

 • izolace vlhkého zdiva stříkanou izolací zamezí i proudění studeného vzduchu stavbou
 • oproti jiným izolačním materiálům potřebuje mnohem slabší vrstvu
 • vytváří kompaktní vzduchotěsnou vrstvu beze spár
 • nevlhne a zároveň udržuje základy a konstrukční prvky budovy v suchu
 • má nejen hydroizolační vlastnosti, ale také účinně zabraňuje vzniku tepelných ztrát
 • prokazatelně snižuje spotřebu energie
 • dokáže také výrazně snížit přenos zvuku
 • snadno se provádí i v těžko dostupných a stísněných prostorách
 • je vysoce odolná, ani postupem času nikterak nemění své fyzikální vlastnosti
 • její aplikace je snadná a rychlá - lze provádět za běžného chodu budovy
 • dokonale se chemicky naváže na jakýkoliv podklad bez použití leipdel
 • je zdravotně nezávadná a odolná proti škůdcům
 • je ekologická a šetrná k životnímu prostředí
 • rychlost aplikace - během jednoho pracovního dne až 200m2 izolace

Izolace vlhkého zdiva naší stříkanou izolací je rychlý proces

Izolace vlhkého zdiva stříkanou izolací je provedena velmi rychle, obvykle lze během jednoho pracovního dne zaizolovat až 200 m2. Šetříte mi tak Váš čas i peníze. stříkaná izolace je aplikována v jedné bezespáré vrstvě čímž dosáhneme absolutního dotěsnění a špičkové hydroizolaci. 

Díky tomu, že se chytrá izolace stříká a po aplikaci ihned usychá, umožňuje nanášení na šikmé i svislé plochy bez použití lepidel a stavebních konstrukcí. Realizace je bezprašná a bezhlučná, a je možné ji provádět bez přerušení provozu.

Využijte nabídku společnosti Ekopěna s.r.o. a objednejte si izolace vlhkého zdiva naší stříkanou izolací, nebude litovat! 

Izolace vlhkého zdiva je také popsána na webu Rekonstrukce bytů Praha. Web je zaměřen především na rekonstrukce, ale lze zde najít i sekci izolace.