+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Nadkrokevní izolace

Nadkrokevní izolace Nadkrokevní izolace 1 Nadkrokevní izolace 2 Nadkrokevní izolace 3 Nadkrokevní izolace 4 Nadkrokevní izolace 5 Nadkrokevní izolace 6 Nadkrokevní izolace 7 Nadkrokevní izolace 8 Nadkrokevní izolace 9

Nadkrokevní izolace stříkanou izolací je v současnosti nejlepší způsob zateplení šikmé střechy bez zásahu zevnitř

Potřebujete zateplit šikmou střechu na vašem domě, aby vám zbytečně neunikalo teplo a v létě Vám nebylo v podkroví horko? Nechcete na izolaci střechy používat běžné materiály, jako jsou polystyren a minerální vaty, které se složitě montují mezi krokve a stejně netěsní dokonale?

Kvalitní nadkrokevní izolace zabraňuje vzniků tepelných mostů a je velmi důležitá pro snižování nákladů vydávaných za energie na vytápění, protože teplý vzduch stoupá domem vzhůru a nekvalitně zaizolovanou střechou pak uniká ven. Nadkrokevní izolace pomáhá v zimě zadržovat v domě teplý vzduch a létě chrání prostory pod střechou před přehříváním. Realizace nadkrokevní izolace je také příležitost pro esteticky zajímavé přiznání dřevěné nosné konstrukce krovu v interiéru.

Pro účinnou nadkrokevní izolaci je důležité zvolit správný druh izolačního materiálu, který dům nejen zateplí, ale i dokonale odhluční a bude střechu izolovat i proti pronikání vody. Vyzkoušejte nadkrokevní izolaci stříkanou izolací společnosti Ekopěna s.r.o., která všechny tyto podmínky splňuje.

Jedinečné vlastnosti naší stříkané izolace z ní dělají ideálního pomocníka pro nadkrokevní izolace, v případě zájmu nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení a připravíme Vám nezávaznou kalkulaci.

Naše stříkaná izolace pro je moderní ekologický materiál nové generace pro nadkrokevní izolace

Izolační materiály jako je polystyren a minerální vata ke své instalaci a správné funkčnosti potřebují silnou vrstvu, jejich aplikace trvá dlouho a při aplikaci se nedá vyhnout různým spárám a netěsnostem, které následně vedou k tepelným únikům. 

Stříkaná izolace dokáže dokonale přilnout ke všem materiálům bez nutnosti použití lepidel, její povrch je stoprocentně bezespárový, snadno se dostane i na těžko dostupná místa a zabraňuje vzniku tepelných mostů. Nadkrokevní izolace naší stříkanou izolací rovnoměrně, bez rizika tepelných mostů, zakryje celý krov a výrazně tak zesílí účinek celkové střešní tepelné izolace.

Celoplošná nadkrokevní izolace stříkanou izolací přináší řadu výhod

 • plošná nadkrokevní izolace stříkanou izolací poskytuje bezespárové celoplošné zateplení střechy pod střešní krytinou
 • položení tepelné nadkrokevní izolace omezí vznik tepelných mostů
 • nadkrokevní izolace přináší výraznou úsporu energie a tzv. tepelnou pohodu v interiéru v každém ročním období
 • systémy panelů z tvrzené polyuretanové pěny a dalších materiálů zabezpečí ventilační
 • umožňuje zachovat viditelnou konstrukci krovů, což dodá obytnému podkroví jedinečnou atmosféru
 • vedle tepelné izolace získáte zároveň také hydroizolaci i akustickou izolaci
 • nadkrokevní izolace stříkanou izolací je rychlá
 • nadkrokevní izolace se aplikuje na horní stranu krokví a materiál tak neubírá životní prostor vašeho domu, jako je tomu při zateplení zevnitř
 • systém nadkrokevní izolace se může provádět s minimálními zásahy do interiéru
 • nevlhne a zároveň udržuje konstrukční prvky staveb v suchu
 • stříkaná izolace je vysoce odolná a stálost jejích vlastností se nemění po celou dobu živostnosti stavby
 • je to velice lehký izolační materiál, který minimálně zatěžuje konstrukci stavby
 • má vysokou rozměrovou stabilitu, po vytvrzení se nesmršťuje ani nerozpíná

Nadkrokevní izolace naší stříkanou izolací dokáže mnohonásobně snížit náklady na vytápění

Hlavním úkolem nadkrokevní izolace, je vytvořit bariéru zabraňující úniku či vniknutí tepla do budovy. Naše stříkaná pěnová izolace se aplikace nástřikem a dokáže se plně chemicky navázat na jakýkoliv podklad tak, že mezi izolačním materiálem a podkladem není žádný vzduchový prostor a žádné spoje. Takto provedená nadkrokevní izolace nevyžaduje systémové kotvící šrouby užívané u deskových izolačních systémů, kde kotvy tvoří tepelné mosty.

Nastříkáním nadkrokevní izolace stříkanou izolací se vytvoří souvislá vrstva v libovolné tloušťce přímo na záklopu umístěném na krokvích. Aplikovaná vrstva stříkané izolace při síle izolantu 14 cm odpovídá zateplení tloušťky cca 25 cm klasickou minerální vatou. Má vynikající tepelně izolační vlastnosti (λ = 0,020 W/mK) a dokonale přilne k záklopu.

Při nadkrokevní izolaci stříkanou izolací dokážeme docílit toho, že nevznikají žádné úniky tepla (tzv. tepelné mosty) a Vy tak snadno ušetříte až 30% výdajů za energie na vytápění či chlazení v porovnání s jinými izolačními materiály.

Řešení nadkrokevní izolace stříkanou stříkanou izolací je rychlý proces

Díky tomu, že aplikace nadkrokevní izolace stříkanou izolací se provádí speciální technologií nástřiku materiálu stříkáním přímo na záklop krovů, lze u běžného rodinného domu zrealizovat izolaci během jediného dne a díky tomu, že má hydroizolační vlastnosti, ochrání stavbu před případnými srážkami.

stříkaná pěnová izolace okamžitě po nástřiku mnohonásobně zvětší svůj objem, zaplní všechny mezery a spáry, chemicky přilne k podkladu a zatvrdne. Realizace je bezprašná a bezhlučná, a je možné ji provádět bez zásahu do provozu. Nadkrokevní izolace naší stříkanou izolací je možné provádět i v zimním období.

Naše stříkaná izolace pro nadkrokevní izolace má mnoho dalších možností využití:

Jedinečné technické parametry umožňují naší stříkanou izolaci využít na mnoha jiných místech a nejen pro nadkrokevní izolace, např.:

 • zateplení plochých i šikmých střech
 • zateplení podlah a stropů
 • izolace a zateplení balkonů, teras a lodžií
 • izolace a zateplení podkroví a půd
 • zateplení vnitřních stěn staveb
 • izolace fasád panelových domů
 • izolace fasád rodinných domů, včetně nízkoenergetických a pasivních domů
 • izolace fasád komerčních budov, škol, nemocnic, sportovních hal atd.
 • izolace základů
 • izolace sklepů
 • izolace potrubí a různých technologických zařízení

Nadkrokevní izolace strech je také popsána na webu Rekonstrukce bytů Praha. Web je zaměřen především na rekonstrukce, ale lze zde najít i sekci izolace.