+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

PUR izolace

PUR izolace PUR izolace 1 PUR izolace 2 PUR izolace 3 PUR izolace 4 PUR izolace 5 PUR izolace 6 PUR izolace 7 PUR izolace 8 PUR izolace 9

Jen málokterý izolační materiál dokáže to, co PUR izolace

Různých izolačních materiálů je v současnosti široká nabídka přičemž každý z nich zastupuje jiný způsob použití. Tepelně izolační materiály určují míru ochrany stavby před únikem tepla z interiéru, hydroizolační materiály účinně izolují stavbu před pronikáním vlhkosti či radonu dovnitř stavby a zvukově izolační materiály zase snižují přenos zvuku.

Stříkaná polyuretanová izolace (PUR izolace) je jedinečný tepelně izolační, hydroizolační a zvukově izolační materiál, který dokáže dokonale chemicky přilnout k izolovanému povrchu bez nutnosti použití lepidel a utěsnit každou skulinku.

Stříkaná PUR izolace se v posledních letech čím dál častěji považuje za plnohodnotnou alternativu konvenčních izolačních materiálů jak je např. extrudovaný polystyren či minerální vlna. Zabraňuje nežádoucímu proudění vzduchu stavbou i pronikání vlhkosti do stavby, je zdravotně nezávadná a umí zajistit dokonalou izolaci po celou dobu životnosti stavby. Při realizaci PUR izolace nevznikají žádné netěsnosti, které jsou pravidlem při použití běžných izolačních materiálů.

Naše PUR izolace je moderní tepelně izolační materiál, díky jehož vlastnostem mohou být dokonale zaizolovány všechny stavby i všechny části staveb. 

PUR izolace společnosti Ekopěna s.r.o. dokáže ušetřit v zimě až 30 % nákladů

Máte doma zimu, i když topíte od rána do večera? Chystáte se na zateplení domu či střechy a nevíte, jakou izolaci si vybrat? Pokud už nechcete platit vysoké účty za topení a zároveň si doma v zimě příjemného prostředí, můžeme vám doporučit naší PUR izolaci, která je ekonomická i ekologická zároveň.

Stříkaná PUR izolace (Stříkaná izolace), je skvělý tepelně izolační materiál, jehož jedinečné vlastnosti můžete využít nejen pro zateplení plochých i šikmých střech, podkroví a půd, podlah, stropů a vnitřních stěn, obvodového pláště (fasády), ale i pro nadkrokevní izolaci, izolaci základové desky, sklepu, potrubí, technologických zařízení a celých domů a dokonce i vozidel. Aplikace PUR izolace je rychlá a lze ji provádět po celý rok.

Kvalitní PUR izolace Vám zajistí úspory na energiích v zimě a zvýšení komfortu v létě!

Naše PUR izolace je „stříkaná“ ……

 • v létě chladí a v zimě hřeje
 • dokáže výrazně snížit energetickou náročnost stavby
 • pomáhá ušetřit desítky procent na nákladech za vytápění či klimatizaci
 • nijak nemění časem své izolační vlastnosti 
 • pomáhá svými vlastnostmi zmírnit dopad vnějšího prostředí na teplotu v domě
 • má rychlou návratnost

Aplikace PUR izolace je překvapivě rychlý proces

PUR izolace se aplikuje jako směs dvou složek přímo na izolovanou plochu. Po nástřiku se mění tekutina v lehkou pevnou látku a až stonásobně zvětšuje svůj objem. Nástřik lze aplikovat ve vrstvách a několikrát podle potřeby opakovat, přičemž nejtenčí možná vrstva má tloušťku 30 mm.

Aplikace PUR pěny stříkáním umožňuje její proniknutí i do těžko dostupných míst a mezer, lze jí snadno provést zaizolování i netypických tvarů, jako jsou oblouky či klenuté stropy. PUR izolace dokonale chemicky přilne na libovolný povrch, na němž okamžitě usychá, což umožňuje nanášení i na šikmé a svislé plochy bez použití konstrukcí.

Běžný rodinný dům lze zaizolovat během jednoho dne. Realizace PUR izolace je bezprašná a bezhlučná, a je možné ji provádět i v zařízených domácnostech.

Jaká jsou pozitiva PUR izolace?

PUR izolace společnosti Ekopěna s.r.o. je certifikovaný produkt mimořádné kvality, který splňuje veškeré stavební i hygienické atesty České republiky i Evropské unie. Je to moderní izolační materiál, jehož jedinečné vlastnosti umožňují dokonale izolovat jakoukoliv stavbu nebo kteroukoliv její část.

 • zabraňuje vzniku tepelných mostů
 • vytváří kompaktní bezespárou izolační vrstvu
 • utěsní i těžko dostupná místa, kam by se jiný izolační materiál nedostal
 • disponuje nízkou propustností hluku z i do interiéru
 • dokonale chemicky přilne k jakémukoliv podkladu
 • je zdravotně nezávadná
 • je odolná proti škůdcům a zabraňuje růstu plísní
 • je odolná vůči vodě, nevlhne a udržuje konstrukční prvky stavby v such
 • eliminuje proudění studeného vzduchu stavbou
 • její aplikace je snadná a rychlá
 • je to ekologický materiál, který šetří životní prostředí

PUR izolace má široké možnosti využití

PUR izolace zajistí dokonalou bezespárou izolaci nejen u rodinných domů, bytových domů, panelových domů, administrativních či jiných komerčních domů, sportovních a skladovacích hal, škol, nemocnic, výrobních provozů, ale i v místech, kde ostatní izolace použít nelze, např. na členitém potrubí či technologických zařízeních. Díky trvalému vývoji přibývají stále nové a nové možnosti využití naší PUR izolace.

Mezi nejběžnější využití PUR izolace patří:

PUR izolace je zdravotně nezávadný ekologický materiál

Naše PUR izolace je ekologický materiál bez obsahu formaldehydu, maximálně šetrný k životnímu prostředí. Nevyzařuje žádné emise ani neobsahuje žádné látky způsobující ztenčení ozonové vrstvy. Nerozkládá se, nesmršťuje se, nepraská a bez jakékoliv údržby neztrácí svoji funkčnost po celou dobu životnosti budovy.

Využijte nabídky společnosti Ekopěna s.r.o., zdarma a nezávazně pro Vás připravíme návrh řešení realizace PUR izolace a spočítáme cenu.