+420 775 666 681
Přejít na kalkulaci

Stříkaná pěna

Stříkaná pěna 1 Stříkaná pěna 2 Stříkaná pěna 3 Stříkaná pěna 4 Stříkaná pěna 5 Stříkaná pěna 6 Stříkaná pěna 7 Stříkaná pěna 8 Stříkaná pěna 9

Stříkaná pěna dokáže zajistit výbornou izolaci všech částí stavby

Tepelná izolace, hydroizolace i akustická izolace je důležitou součástí každé stavby. Ne všechny izolační materiály splňují požadavky kladené na dokonalou izolaci. Některé izolační materiály izolují pouze tepelně, jiné zase hydroizolačně nebo akusticky. Stává se také, že se vlivem tepelných výkyvů rozpínají či naopak smršťují a netěsní tak dostatečně. Společnost Ekopěna s.r.o. Vám nabízí produkt „stříkaná pěna“, který všechny výše zmíněné problémy řeší komplexně.

Stříkaná pěna jiným názvem stříkaná izolace je díky svým jedinečným vlastnostem nejdokonalejší izolací současnosti a ve všech oblastech tak předčí doposud používané izolační materiály. Lze jí používat na všechny typy staveb či na kteroukoliv část stavby a to jak v interiérech, tak i exteriérech.

Stříkaná pěna společnosti Ekopěna s.r.o. se umí velmi rychle dokonale chemicky navázat na všechny stavební materiály bez nutnosti použití lepidel. Zabraňuje vzniku tepelných mostů, čímž nedochází k nežádoucímu proudění vzduchu uvnitř staveb a tím, že je odolná proti vodě, účinně brání pronikání vlhkosti do interiérů. Stříkaná pěna dokáže dokonale zaplnit i těžko dostupná a složitě konstrukčně řešená místa, snadno zaizoluje stropy, podlahy, střechy, fasády, základy staveb, dutiny, vnitřní stěny i porubí či různá technologická zařízení.

Stříkaná pěna od společnosti Ekopěna s.r.o., Vám pomůže ušetřit až 50% nákladů vydávaných za energie na vytápění. V případě zájmu nás kontaktujte, zdarma Vám vypracujeme návrh nejvhodnějšího řešení a nezávaznou kalkulaci. 

Stříkaná pěna společnosti Ekopěna s.r.o. umí v létě chladit a v zimě hřát!

Stříkaná pěna je díky svým vlastnostem vhodná prakticky na jakékoliv zateplení stavby, je možné jí použít i jako hydroizolaci, popřípadě jako kombinaci tepelné izolace s hydroizolační.  Další možností je pak použití stříkané izolace jako akustická izolace, všude tam, kde je to nezbytné, např. kročejová izolace či protihluková izolace.

Stříkaná pěna má minimální tepelnou vodivost, vysokou rozměrovou stabilitu, tepelnou kapacitu a odolnost proti vodě, je nehořlavá, chemicky stálá, zdravotně nezávadná a odolná vůči škůdcům. Tyto jedinečné parametry stříkané izolace se uplatňují nejlépe všude tam, kde je cílem snížení spotřeby energií na vytápění či chlazení.

Stříkaná pěna je vhodná pro zateplení a izolace rodinných domů (nízkoenergetické domy, dřevostavby a pasivní stavby nevyjímaje), činžovních domů, panelových domů, administrativních a průmyslových budov, sportovních a skladovacích hal, bazénových komplexů, škol, nemocnic či různých venkovních konstrukcí.

Naše stříkaná pěna patří mezi tepelně izolační materiály, který jednoznačně ve všech směrech předčí všechny běžné izolační materiály.

Co všechno naše stříkaná pěna umí?

 • izoluje proti vlhkosti, tepelným únikům i přenosu zvuku v jednom
 • předčí všechny standardně používané izolační materiály
 • je vysoce odolná
 • stálost jejích vlastností se nemění po celou dobu živostnosti stavby
 • dokáže se chemicky dokonale navázat na jakýkoliv podklad
 • je velmi lehká, takže minimálně zatěžuje konstrukce staveb
 • snižuje energetickou náročnost staveb
 • vytváří kompaktní izolační vrstvu beze spár
 • má vysokou rozměrovou stabilitu, po vytvrzení se nesmršťuje ani nerozpíná
 • je zdravotně nezávadná a odolná proti škůdcům i výskytu plísní
 • snadno a rychle se aplikuje
 • umí dokonale utěsnit všechny spáry, mezery i těžko dostupná místa
 • snižuje hluk z exteriéru - propouští jen 39 dB
 • nevlhne a zároveň udržuje konstrukční prvky staveb v suchu
 • neobsahuje formaldehyd ani jiné chemické látky poškozující ozónovou vrstvu

Naše stříkaná pěna splňuje všechny normy a předpisy

Stříkaná pěna z nabídky společnosti Ekopěna s.r.o. patří k certifikovaným produktům mimořádné kvality, které splňují veškeré stavební i hygienické normy, předpisy a atesty jak České republiky, tak také Evropské unie. Vyhovuje také vysokým požadavkům na úsporu energie dle Zákona č.406/2000 Sb. O hospodaření s energií.  

Hospodárně nakládat s energií a snížit náklady za energie Vám jednoznačně pomůže stříkaná pěna společnosti Ekopěna s.r.o.! Naší stříkanou pěnou můžete zateplit všechny typy fasád, střech i základů, jakkoliv dlouhé a klikaté potrubí, jakýkoliv zásobník teplé vody či nádrž. Stříkaná pěna přináší výraznou úsporu i v minimálních tloušťce nutného materiálu pro kvalitní izolace, zatěsní každou skulinu a teplo nemá kudy uniknout!

Naše stříkaná pěna je tak kvalitní výrobek, že se stala součástí programu Zelená úsporám, kam se mohou dostat jen nejlepší a prověřené produkty.

Aplikace stříkané pěny je snadná a rychlá

Naše stříkaná pěna se aplikuje speciální technologií stříkáním přímo na izolovaný podklad. Ihned po nástřiku mnohonásobně expanduje, vyplní kolem sebe všechny spáry a dutiny, čímž dokonale tak vyplňuje celý izolovaný prostor. Chemicky se naváže na libovolný povrch, na němž okamžitě usychá, což umožňuje nanášení na i na šikmé a svislé plochy, netypické tvary, jako jsou oblouky či klenuté stropy i těžko dostupná místa a mezery, bez použití konstrukcí a lepidel.

Aplikaci stříkané pěny lze provádět v jakémkoliv ročním období. Realizace je bezprašná a bezhlučná, a je možné ji provádět i v zařízených domácnostech.

Jaké je nejběžnější využití naší stříkané pěny: